Jaka karma dla shih tzu będzie odpowiednia? Sprawdź i wybierz najlepszą!

Shih tzu to psy należące do ras małych. Oznacza to, że w okresie dorosłości nadal pozostają zwierzęciem domowym niewielkich rozmiarów. Idealnie odnajdują się w domach z dziećmi oraz innymi zwierzęcymi domownikami. Żywotność tej rasy sięga nawet 20 lat. By jak najdłużej żyły w zdrowiu należy dbać o wysoką jakość ich posiłków już od szczenięcych lat. Jaka karma dla shih tzu będzie najlepsza na starcie?

Czym karmić szczeniaka?

Psy rasy shih tzu charakteryzują się pięknymi długimi włosami, o które należy bezwzględnie dbać. Ich kondycja obrazuje zdrowie zwierzaka. Od najmłodszych lat należy zapewniać psiakowi zbilansowane posiłki, których podstawą jest mięso. Szczeniaki shih tzu są łakome. Właśnie dlatego istotne jest precyzyjne odmierzanie odpowiedniej ilości karmy w stałym czasie żywienia. Rekomendowana ilość posiłków szczeniąt to trzy-cztery razy w ciągu dnia. Karma dla shih tzu powinna być wysokiej jakości. Wszystko dlatego, że pieski tej rasy są podatne na alergie pokarmowe i uczulenia. By im zapobiec, należy dbać o pupila i dostarczać mu najlepszych składników w pożywieniu.

Żywienie malutkiego shih tzu

Do najzdrowszych pokarmów dla psów shih tzu należą: mózg, wątroba i chude kawałki mięsa. Głównie powinno to być mięso z kurczaka, nieposiadające małych kosteczek. Odpowiednie będą również jagnięcina, ryby, warzywa (ziemniaki, brokuły) oraz skrobia-ryż i makaron. Posiłki muszą być zracjonalizowane. Odpowiednim wyborem będzie wysokiej jakości karma np. Wiejska zagroda indyk z jagnięciną, która zawiera aż 65,5% składników pochodzenia zwierzęcego. Dzięki tej karmie piesek będzie silny i zdrowy.

Jaka karma najlepsza dla dojrzałych shih tzu?

Dorosłe shih tzu z uwagi na swój tryb życia, miewają problemy z nadwagą. Warto więc zapewnić im pożywienie w stałych porach. Posiłki serwowane dwa razy dziennie w zupełności wystarczają ich zapotrzebowaniu. Jest jednak jeden warunek. Muszą być prawidłowo zbilansowane. Karma Divinus Complete spełni te wymogi. Posiada w składzie witaminy i minerały niezbędne dla dorosłego psiaka. Jak każdy pies, shih tzu także uwielbiają smakołyki. Warto uwzględnić je w diecie, jednak nie należy z nimi przesadzać.

Jakie składniki w diecie są kluczowe?

Aby posiłki były pełnowartościowe, nie powinno w nich zabraknąć składników mineralnych. Powinny znaleźć się wśród nich miedź, wapń i cynk. Bardzo istotną funkcję spełniają witaminy wpływające na metabolizm białek oraz te rozpuszczalne w tłuszczach. Nienasycone kwasy tłuszczowe oraz białka są również kluczowym składnikiem diety rasy shih tzu.