Jaka karma dla yorka będzie najlepsza? Sprawdź, co wybrać dla szczeniaka, a co dla dorosłego psa!

Jesteś zdania, że mały pies, to mały kłopot? Nic bardziej mylnego, zwłaszcza jeśli pod Twoją opieką znalazł się yorkshire terrier, potocznie zwany yorkiem. Psy tej rasy w kwestii jedzenia zwykle są wybredne, a ich karmienie dodatkowo utrudnia wysoka wrażliwość układu pokarmowego. Jak zatem karmić swojego psa i jaka karma dla yorka nie wpłynie negatywnie na jego zdrowie? 

Yorki są bardzo wymagające

Żywienie yorka to skomplikowana kwestia. Okazuje się, że karmy, które służą innym małym psom, dla tej rasy mogą być nie do zaakceptowania. Źle dopasowana dieta może negatywnie wpływać na delikatny układ pokarmowy psa i powodować uciążliwe problemy trawienne. Jeśli chcesz, by Twój pupil cieszył się dobrym zdrowiem i doskonałym samopoczuciem, koniecznie sprawdź, jaka karma dla yorka spełni wszystkie niezbędne wymagania. Jakie? Czytaj dalej i sprawdź, czym się kierować, wybierając pokarm dla pupila.

Karma dla szczeniaka i dorosłego psa – jaka jest najlepsza dla yorka?

Wybór odpowiedniej karmy dla yorka to trudne zadanie. Zwłaszcza że inaczej należy karmić szczenięta, a inaczej dorosłe psy. Co zakłada dieta dla kilkumiesięcznego psa, a co powinno znaleźć się w misce dorosłego yorka? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek i dowiesz się, co powinna zawierać najlepsza karma dla yorka. 

1. Żywienie szczeniąt – czego nie może zabraknąć w karmie małych psów?

Wybierając karmę dla swojego pupila, koniecznie zwróć uwagę na jego wiek. Do 10. miesiąca życia powinien on otrzymywać posiłki bogate w białko. Wszystko ze względu na intensywny wzrost. Nie można zapominać także o tłuszczach, węglowodanach, fosforze i wapniu. Chociaż ich zawartość w kolejnych porcjach powinna być niższa, niż zawartość białka, są konieczne do prawidłowego rozwoju szczeniaka. 

Odpowiednią propozycją będzie karma Acana Puppy Small Breed, dedykowana szczeniętom ras osiągających w wieku dorosłym wagę nie większą, niż 9 kilogramów. Przygotowana wyłącznie ze świeżych składników, zawiera aż 33% białka surowego, a dodatkowo – wapń, fosfor i inne składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju psa. 

2. Jaka karma dla dorosłego yorka?

Karma dla dorosłego yorka będzie mniej kaloryczna, niż pokarm dedykowany szczeniętom. Wynika to z mniejszego zapotrzebowania kalorycznego dorosłych psów. Co więcej – będzie zawierała mniej białka, ale zostanie wzbogacona o kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6. Warto sięgnąć po propozycję marki Acana. Adult Dog Red Classic została opracowana w taki sposób, by Twój pupil mógł cieszyć się zdrowiem! Jeśli nie wiesz, jaka karma dla yorka będzie odpowiednia, koniecznie sięgnij po mieszankę wolną od GMO!