Jaka karma dla owczarka niemieckiego będzie najlepsza?

Opieka nad czworonogiem wymaga nie tylko regularnych spacerów, ale także – troski o zdrowie i kondycję psa. Twój pupil jest ostatnio mniej aktywny, zmaga się z problemami żołądkowymi albo nie ma ochoty na wspólną zabawę? Koniecznie zajrzyj do jego miski. Okazuje się, że to, co się w niej znajduje, ma ogromny wpływ na samopoczucie psa. Sprawdź, jaka karma dla owczarka niemieckiego zapewni mu odpowiednią dawkę energii i pozwoli cieszyć się zdrowiem!

Odpowiednia karma to sposób na zdrowie!

Jako właściciel czworonoga dbasz, by do jego miski trafiało wyłącznie pełnowartościowe pożywienie? To dobra praktyka! Zbilansowane posiłki zapewnią zwierzakowi dobre samopoczucie, kondycję i przede wszystkim – zdrowie. Pies, który otrzymuje karmę dopasowaną do swoich potrzeb, jest mniej podatny na choroby i infekcje, wykazuje większą aktywność i chętnie spędza czas na zabawie. Przekonaj się, jaka karma dla owczarka niemieckiego będzie odpowiednia i sprawdź, jak rozpoznać mieszankę dobrej jakości.

Karma dobrej jakości – jak ją rozpoznasz? 

Dobra karma dla psów, w tym także dla owczarków niemieckich wyróżnia się przede wszystkim dobrym składem. Poznasz ją po wysokiej zawartości mięsa, przy jednoczesnej niższej zawartości zbóż i wody. Istotne jest także pojawienie się w składzie karmy dodatków żywnościowych, mających pozytywny wpływ na stawy oraz mikroflorę jelitową, a także – zastąpienie sztucznych dodatków naturalnymi. 

Dobry skład to nie wszystko! Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę?

Wybór karmy dla psa może być trudnym zadaniem. Często nie wystarczy wyłącznie dopasowanie pożywienia do hodowanej rasy. Istotne jest także dopasowanie karmy do potrzeb rozwojowych i zdrowotnych psa. Jeśli Twój czworonożny przyjaciel jest obarczony problemami zdrowotnymi, karmę najlepiej wybrać w porozumieniu z weterynarzem. Pupil cieszy się zdrowiem? Pozwól mu utrzymać je jak najdłużej i wybierz pokarm, kierując się jego wiekiem, wagą i poziomem aktywności. 

Karma odpowiednia dla owczarka niemieckiego

Już wiesz, jak dopasować pożywienie do potrzeb czworonoga, jednak ciągle nie wiesz, jaka karma dla owczarka niemieckiego będzie najodpowiedniejsza? Jeśli Twój pupil nie zmaga się z żadnymi problemami zdrowotnymi, warto sięgnąć po propozycje marki Divinus. Mieszanka Performance, charakteryzująca się wysoką zawartością mięsa pochodzenia zwierzęcego, to doskonała propozycja dla dużych psów. Zwłaszcza że została wzbogacona zestawem witamin i mikroelementów, a dodatkowo stanowi źródło wysokoprzyswajalnego białka. Karma Divinus odpowiada zatem na wszystkie wymagania właściciela i spełnia wszystkie wymagania czworonoga!